LIVE TV

5.9 C
Zurich
CHF - Swiss Franc
EUR
1,0718
AUD
0,6468
SEK
0,1037
TRY
0,1125
USD
0,9066
CAD
0,6875

Artikujt e sotëm të veçuar

Shtyhet gjyqi për protestën e banorëve të...

Është shtyrë sërish gjyqi për banorët e Astirit, të...

Dita e 12 e grevës së urisë/...

Naftëtarët vazhdojnë grevën e urisë në Ballsh, duke kërkuar...

Rama nuk tërhiqet: Kodin Zgjedhor do e...

Maxhoranca nuk tërhiqet nga ndryshimet e Kodit Zgjedhor. Kryeministri...

EMISIONE / VIDEO

Lajmet dt: 24/10/2020

https://youtu.be/XRHNMjeJrX4 DRITA TV LAJME 24 10 2020 Qarkullimi i mjeteve tek ish-sheshi Shqiponja, në Tiranë do të ndalohet. Shkak janë bërë punimet për...

Sëmbim gjembi, përballja me sprovat dhe mundimet e jetës

https://youtu.be/1povK6QSRoc Titulli: Sëmbim gjembi, përballja me sprovat dhe mundimet e jetës Titulli i origjinalit: The Prick of Thorn Autor: Aisha Utz Përkthyes: Osman Osmani Redaktor profesional:...

Lajmet dt: 23/10/2020

https://youtu.be/RCoZvme9TZM DRITA TV LAJME 23 10 2020 Presidenti Ilir Meta kthen në kuvend ligjin për ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Në mbështetje të këtij...

Lajmet dt: 22/ 10/ 2020

https://youtu.be/9vTkMt8LG6E DRITA TV LAJME 22 9 2020 Kryetari i PD Lulzim Basha ka denoncuar sot kontratën e inceratorit të Fierit, pasi sipas tij,...

Lexoni më shumë rreth

iPhone 12: Adhuruesit e Apple do ta duan këtë edicion special – por ata do ta “urrejnë” çmimin e tij

iPhone 12 i ardhshëm nuk do të jetë i lehtë për tu blerë, me raportin e fundit që sugjeron se pajisja do të jetë...

VIDEO/ Hyri duke qarë, i heshtur dhe kokëulur, ja pamjet nga gjyqi. Si u soll 22-vjeçari që vrau pas sherrit për motrën

Ka hyrë duke qarë dhe ka dalë kokëulur nga gjykata Martin Skëndaj, 22 vjeçari që mori dy...

Koreja e Jugut konfirmon vdekjen e parë nga koronavirusi

Në Korenë e Jugut sot është konfirmuar vdekja e parë nga koronavirusi, (AA). Siç raporton Agjencia koreano-jugore e...
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Shtyhet gjyqi për protestën e banorëve të Astirit, paralajmëron Balliu: S’na mbyllin dot gojën, shumë shpejt do publikojmë…

Është shtyrë sërish gjyqi për banorët e Astirit, të cilët protestuan kundër shembjes së banesave të tyre, në kuadër të ndërtimit të Unazës së...

Të kërkuara

Uzbekistani përsëri pjesë e Këshillit të Bashkëpunimit të Vendeve Turqishtfolëse

Uzbekistani pas një ndërprerjeje 17-vjeçare do të marrë pjesë në takimin e Këshillit të Bashkëpunimit të Vendeve Turqishtfolëse, i cili zhvillohet nesër në Kirgistan. Presidenti...

Pasiguria ushqimore në Burkina Faso, Mali dhe Niger prek 5 milionë njerëz

Agjencia e OKB-së për Programin Botëror të Ushqimit (WFP) e cila lufton urinë në mbarë botën tha se kriza humanitare në rajonin e Sahelit...

Koronavirusi/ “Çdo pacient i konfirmuar infekton 2 deri në 3 persona”

Shkencëtarët në Imperial College në Londër kanë vlerësuar se secili person i infektuar me koronavirusin Wuhan mund...

Nga integrimi në BE tek kriza politike, ambasadori gjerman jep mesazhin e qartë nga Shkodra: Shqipëria ka shumë për të bërë

Ambasadori gjerman, Peter Zingraf nga Shkodra deklaroi se Shqipëria ka bërë hapa përpara për bisedimet me Bashkimin Europian. Sipas ambasadorit, Shqipëria ka shumë punë për...

Skandali i shortit të Euro 2020: Belgjika dhe Holanda e konsiderojnë “falsifikim”

“Skandal”, “falsifikim”… Rregullat, vecanërisht të komplikuara, e shortit për fazën finale të Euro 2020, parashikuar për 30...

Zvicër/ Nga 1 janari, udhëtimi nga shtëpia deri në zyrë llogaritet si orar pune

Në Zvicër nga 1 janari, udhëtimi në shtëpi-zyrë, qoftë me tren apo autobuz, mund të konsiderohet orar...

Nainggolan: Përjetësisht te Roma, na mungon shumë Totti

Fillimisht u përjashtua përkohësisht, më pas u tentua shitja e tij në Kinë, por në fund Radja Nainggolan mbeti te Roma, duke bërë të lumtur tifozët verdhekuq. Vetë belgu shprehet...