Mblidhte para për tërmetin, por në fund i mbante vetë/ 3 vite burg për Arian Melin

Gjykata e Lezhës ka dënuar me 3 vite burg Arian Melin, i riu i cili mblidhte para për tërmetin e 26 nëntorit, por në fund i mbante vetë.

30-vjeçari u arrestua në dhjetor të vitit të kaluar, teksa kishte hapur një faqe me emrin “Rilindje” dhe në emër të kryeministrit Rama u bënte thirrje qytetarëve që të kontribuonin me vlera të caktuara për të prekurit nga tërmeti.

Ai arriti të mbledhë shuma të mëdha parash, kryesisht nga shtetasit kosovarë, në dy llogaritë private që kishte hapur me emrin e tij, llogari që pa arrestimit të Melit u bllokuan. Për shkak të gjendjes së tij shëndetësore, gjykata e ka konvertuar dënimin në shërbim prove.

30-vjeçari është me probleme mendore dhe duhet të kryejë një ndërhyrje në zemër.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Limaj uron nga BIK: Paqja, mëshira dhe dashuria qoftë te të gjithë njerëzit

Kryetari i Nismës Socialdemokrate Fatmir Limaj, me rastin e festës së Fitër Bajramit ka uruar besimtarët për më shumë begati, lumturi dhe dashuri në...

Opozitë false? Bushati: E provoi Berisha në ’96, u përzu me armë

Situata e paralajmëruar nga opozita për të djegur mandatet, sipas analistit Andi Bushati është e ngjajshme me vitin 1996 kur Partia Socialiste në atë...

Zaev intervistë për mediat greke: Pas refuzimit nga BE, ngrin një pjesë e Marrëveshjes së Prespës

Në një intervistë për euronews.gr kryeministri i Maqedonisë së Veriut paralajmëron sot se “një pjesë e Marrëveshjes...

Së fundi

YouTube sjell rregulla të reja për të gjithë ata që fitojnë para nga kjo platformë

YouTube ka rregulla të reja, të cilat krijuesit e përmbajtjes nuk ka gjasa t’i pëlqejnë. Gjegjësisht, kur një reklamë shfaqet në këtë platformë, ata në...

Irak, arrestohet një terrorist i DEASH-it në Airoportin e Bagdadit

"Shërbimi Kundër Terrorizmit arriti të arrestojë të ashtuquajturin koordinator të përgjithshëm administrativ të bandave terroriste të DEASH-it, të njohur si Abu Nabaa, me anë...

Europianët thithin ajër më të pastër se 10 vite më parë

Cilësia e ajrit është përmirësuar ndjeshëm në Europë gjatë 10 viteve të fundit, por shumë europianë vazhdojnë të vdesin para kohe për shkak të...