https://www.aiguillealpine.co.uk/http://perpustakaan.unla.ac.id/wp-includes/MESINSLOT/https://cafesach.com.vn/https://shootless.nl/http://www.smartiming.co.uk/https://thali.pl/https://www.contraloriapereira.gov.co/https://fia.ui.ac.id/-/stoto/https://iac.ui.ac.id/qris/https://stroumfaki.gr/https://nipscollege.co.ke/https://memorialsignworld.com/https://healthcareinkenya.com/https://bayscaffolding.co.nz/https://www.prottoy.cu.ma/https://ideasvibe.com/https://www.ffl.si/https://fhunizar.ac.id/https://sgs.sheratongrandesukhumvit.com/https://disability.ui.ac.id/maxwin/https://www.fodecc.cm/https://shiki.cu.ma/https://www.fodecc.cm/Samuel-Donatien-Nengue/https://nfd.com.tr/https://eedesign.co.uk/https://defender.org.br/https://fosfobox.com.br/http://estima.xgeo.pl/
Pas tankeve Zelensky kërkon avionë F-16 dhe raketa me rreze të gjatë - Drita Tv

Pas tankeve Zelensky kërkon avionë F-16 dhe raketa me rreze të gjatë

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky deklaroi ai dëshiron që Perëndimi të dërgojë raketa dhe avionë me rreze të gjatë veprimi në vendin e tij të shkatërruar nga lufta për të ndihmuar në zmbrapsjen e trupave ruse.

Zelensky, falënderoi kancelarin gjerman Olaf Scholz dhe udhëheqësin amerikan Joe Biden për vendimin e tyre për të dërguar tanke të rënda në Ukrainë. Por i vendosur ai tha se Ukraina kishte nevojë për më shumë armë, duke përfshirë raketa dhe avionë me rreze të gjatë.

“Kam folur me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg sot. Ne gjithashtu duhet të hapim dërgesat e raketave me rreze të gjatë veprimi në Ukrainë, është e rëndësishme – ne duhet të zgjerojmë bashkëpunimin tonë në artileri”, tha Zelensky.

“Kjo është një ëndërr. Dhe kjo është një detyrë.” Ai gjithashtu u bëri thirrje vendeve perëndimore që të dërgojnë tanke shpejt dhe në vëllime të mjaftueshme. “Sa më shumë mbështetje mbrojtëse të marrin heronjtë tanë në front nga bota, aq më shpejt do të përfundojë agresioni i Rusisë.”

Shtetet e Bashkuara njoftuan se do të ofrojnë 31 tanke Abrams për të ndihmuar Ukrainën të zmbrapsë pushtimin e Rusisë, duke pasqyruar një lëvizje të ngjashme nga Gjermania përballë paralajmërimeve të tmerrshme nga Moska.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi