Osmani takim me Von der Leyen: Diskutuam si mund të afrojmë Kosovën me BE-në

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka zhvilluar një takim me Presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen.

Në një postim në rrjetin social “X”,  Osmani ka shkruar se me Von der Leyen ka diskutuar për mundësitë e përafrimit të Kosovës me Bashkimin Europian.

Gjithmonë një kënaqësi e madhe për t’u takuar me presidenten e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen dhe të diskutojmë se si mund ta afrojmë Republikën e Kosovës me BE-në”, shkruan Osmani.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi