Nëse bleni një Huawei Mate 40 Pro, do të merrni një iPhone 12 falas – kjo vetëm në Kinë

Në tetor, Huawei zbuloi linjën kryesore të telefonave inteligjentë, Mate 40, i cili është shumë i kërkuar, duke tejkaluar furnizimin.

Tani është veçanërisht e vështirë të bleni modelet më të fundit Huawei Mate 40 Pro dhe Huawei Mate 40 Pro +.

Dyqani në internet kinez Huihuibao ka njoftuar një promovim të paparë: Huawei Mate 40 Pro do të dalë në shitje më 26 nëntor me një çmim prej 990 dollarë. Klientët e parë do të marrin një iPhone 12 si dhuratë.

 

Bleni Huawei Mate 40 Pro dhe merrni iPhone 12 falas në Kinë

Po flasim për versionin e Huawei Mate 40 Pro; i cili vjen me 8 GB RAM dhe 128 GB memorie. Si një dhuratë, ata japin një version 64 GB të iPhone 12. Numri i telefonave do të jetë i kufizuar.

Huawei nuk po i përmbahet kërkesës së madhe për Mate 40

Huawei tani është në një situatë shumë shqetësuese në tregun global. Dhe të gjithë tashmë e dinë arsyen. Por në disa tregje, përveç SHBA-së, marka ka shumë tifozë dhe është një lider në tregun e telefonave inteligjentë.

Sanksionet e fundit të markës nga zyrtarët e Shtëpisë së Bardhë, të cilët i vunë vetes qëllimin për t’i bërë Shtetet e Bashkuara një lider në sektorin e teknologjisë 5G, kanë kontribuar në popullaritetin e fundit të pajisjeve Huawei.

Të shtyrë nga një ndjenjë patriotizmi, kinezët filluan të kalonin në mënyrë aktive në pajisjet Huawei, duke e lejuar atë jo vetëm të mbetet në krye të industrisë së telefonave inteligjentë, por gjithashtu të jetë prodhuesi më i mirë në të gjithë botën e telefonave inteligjentë në tremujorin e dytë të këtij viti.

Kompania kohët e fundit prezantoi serinë Huawei Mate 40; dhe ka çdo arsye për të besuar se linja do të jetë shumë e popullarizuar në atdheun e saj.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Publikohet deklarata e përbashkët e Samitit të G20-tës

Duke bërë thirrje për tregti "të lirë dhe të ndershme", deklarata e përbashkët nga takimi i G20-tës në Osaka të Japonisë ka anashkaluar përmendjen...

iPhone 12 Pro lejon që njerëzit të verbër ‘të shohin’ të tjerët përreth tyre

Fraza “distancim shoqëror” ose “distancë fizike” ka qenë mjaft e zakonshme këto ditë ndërsa bota vazhdon të frenojë përhapjen e virusit COVID-19. Kjo mund të...

Një gjyqtar federal e shpall ”Obamacare” antikushtetues

Një gjyqtar federal amerikan e shpalli të premten antikushtetues sistemin e sigurimit universal shëndetësor i quajtur “Obamacare”, një vendim që u përshëndet nga Donald...

Së fundi

YouTube sjell rregulla të reja për të gjithë ata që fitojnë para nga kjo platformë

YouTube ka rregulla të reja, të cilat krijuesit e përmbajtjes nuk ka gjasa t’i pëlqejnë. Gjegjësisht, kur një reklamë shfaqet në këtë platformë, ata në...

Irak, arrestohet një terrorist i DEASH-it në Airoportin e Bagdadit

"Shërbimi Kundër Terrorizmit arriti të arrestojë të ashtuquajturin koordinator të përgjithshëm administrativ të bandave terroriste të DEASH-it, të njohur si Abu Nabaa, me anë...

Europianët thithin ajër më të pastër se 10 vite më parë

Cilësia e ajrit është përmirësuar ndjeshëm në Europë gjatë 10 viteve të fundit, por shumë europianë vazhdojnë të vdesin para kohe për shkak të...