Google Pay po merr një pamje të re dhe më shumë tipare

Google ka njoftuar se po i jep sistemit të saj të pagesave mobile Google Pay një pamje të re dhe gjithashtu disa veçori më shumë.

Google Play i ri për iOS dhe Android është tani në dispozicion dhe Google po bashkohet me një sërë bankash dhe do të ofrojë një llogari të re bankare mobile pa tarifa ose tarifa për overdraft. Google është bashkuar me 11 banka për këto llogari.

“Sot ne po bëjmë një hap të rëndësishëm përpara në përpjekjen tonë për t’i bërë paratë të thjeshta, të sigurta dhe të dobishme.

Duke filluar nga SH.B.A., ne po lansojmë një aplikacion të ridizajnuar Google Pay në Android dhe iOS. Aplikacioni i ri është krijuar për marrëdhëniet tuaja me njerëzit dhe bizneset.

Kjo ju ndihmon të kurseni para dhe ju jep njohuri për shpenzimet tuaja. Është krijuar me shumë shtresa sigurie për të mbajtur para dhe informacione private dhe të sigurta.

Dhe në vitin 2021, do t’ju japë mundësinë të aplikoni për një lloj të ri të llogarisë bankare dixhitale me institucione të besueshme financiare” thuhet në njoftimin e Google.

Mund të mësoni më shumë në lidhje me Google Pay të ri të përditësuar për iOS dhe Android në postimet e Google.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Kore e Jugut, kryebashkiaku i Seulit llogaritet i zhdukur

Kryebashkiaku i kryeqytetit të Koresë së Jugut, Park Won-soon është zhdukur. Policia koreano-jugore ka nisur një kërkim të gjerë për të gjetur kryetarin e qytetit...

Shahini publikon videon: Lëvizjet brenda shkollës, vetëm me maskë dhe sipas rregullave të distancimit fizik

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka publikuar sot një tjetër video sensibilizuese për sa i përket mënyrës së lëvizjeve brenda ambienteve të shkollës nga nxënësit. “Lëvizjet...

Që shkollat të shndërrohen në kështjella antiCovid-19

Për të rihapur shkollat në mënyrë të sigurt, ajo duhet të shndërrohet në një kështjellë antiCovid, me tre nivele mbrojtjeje, të ngjashme me tre...

Së fundi

YouTube sjell rregulla të reja për të gjithë ata që fitojnë para nga kjo platformë

YouTube ka rregulla të reja, të cilat krijuesit e përmbajtjes nuk ka gjasa t’i pëlqejnë. Gjegjësisht, kur një reklamë shfaqet në këtë platformë, ata në...

Irak, arrestohet një terrorist i DEASH-it në Airoportin e Bagdadit

"Shërbimi Kundër Terrorizmit arriti të arrestojë të ashtuquajturin koordinator të përgjithshëm administrativ të bandave terroriste të DEASH-it, të njohur si Abu Nabaa, me anë...

Europianët thithin ajër më të pastër se 10 vite më parë

Cilësia e ajrit është përmirësuar ndjeshëm në Europë gjatë 10 viteve të fundit, por shumë europianë vazhdojnë të vdesin para kohe për shkak të...