Mory Kante Ndërron jetë muzikanti me famë nga Guinea

Muzikanti me famë botërore nga Guinea, Mory Kante, ndërroi jetë në moshën 70-vjeçare.

Sipas mediave në mediat kombëtare, Kante ka ndërruar jetën në kryeqytetin e Guinesë, Konakri, në spitalin ku trajtohej.

I lindur më 29 mars 1950 në qytetin Kissidougou, Kante fitoi famë botërore në vitin 1977 me këngën “Ye ke ye ke”.

Ai është muzikanti afrikan me më shumë shitje të albumeve deri më sot.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

“Veprimet e kryera kundër muslimanëve të Arakanit janë genocid”

Fituesja e çmimit Nobel me origjinë nga Jemeni, Tawakkol Karman tha se veprimet e kryera kundër muslimanëve të Arkanit janë gjenocid. Gratë fituese të çmimit...

Twitteri i shton një paralajmërim postimit të Presidentit Trump

Kompania e medias sociale Twitter i ka shtuar një paralajmërim një prej postimeve të Presidentit Donald Trump lidhur me protestat në Mineapolis, duke thënë...

Qeveria kanadeze përfshin edhe studentët në pakon e ndihmës prej 9 miliardë dollarësh

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, në dy ditët e fundit janë regjistruar 2.671 raste të reja, me çka numri i përgjithshëm i...

Së fundi

Kosovë : Janë rregjistruar 13 raste të reja me COVID-19

TREMBËDHJETË RASTE ME COVID-19 DHE DY TË SHËRUAR! Sot më 31 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar...

Qeveria shfuqizon vendimet e mëparshme: Hapen çerdhet, kafiteritë, kufijtë e qendrat tregtare

Qeveria në detyrë ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës, ku ndërmorën vendimin që t’i shfuqizojnë disa nga vendimet që kishin ndërmarrë në fillim të...

Rusia regjistroi një rritje të re të rasteve me koronavirus

Për herë të parë që nga 23 maji, rastet e reja shkuan në mbi 9 mijë, pasi 9.268 person rezultuan pozitivë me COVID-19 gjatë...