KAZAKISTAN – 13 të vdekur prej zjarrit që shpërtheu në një bujtinë

Të paktën 13 persona kanë humbur jetën në një zjarr që shpërtheu në një bujtinë në Almaty, Kazakistan.

”Zjarri u shkaktua nga bodrumin e një godine trekatëshe që shërben si bujtinë”, deklaroi departamenti i urgjencës i qytetit më të populluar në vend që ndërlidhet me Azinë dhe Evropën.

”Zjarrfikësit arritën të shuanin flakët në rreth një orë ndërsa kanë gjetur 13 persona të vdekur nga helmimi me monoksid karboni”, shtojnë autoritetet.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi