Italia publikon shifrat/ 662 viktima në 24 orët e fundit

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 8156, që do të thotë janë 662 viktima në 24 orët e fundit.

Rastet janë shtuar me 5249 duke e çuar në 54030 numrin total të rasteve aktive. Numri i të shëruarave ka shkuar në 10361 dhe 3612 janë në gjendje kritike.

Ndërsa numri i të vdekurve në të gjithë botën ka shkuar në 23004.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Erdogan: Po zhvillojmë mbi 700 projekte në industrinë e mbrojtjes

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka deklaruar se "Shkenca me të djeshmen dhe të sotmen nuk...

“Bindja” do të shkojë në Gjykatë/ KQZ i rrezikoi të gjitha ankesat për zgjedhjet

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shqyrtoi sot 14 kërkesat e fundit ankimore të Bindjes Demokratike për 30 qershorin, por asnjëra prej tyre nuk u miratua. Vendimet...

Bllokohen 41.7 ton banane të prishura në Portin e Durrësit

Bananet vinin nga Kosta Rika, ndërsa pas kontrollit rezultoi se ishin të prishura. AKU-ja thekson se do të ndjekë të gjitha procedurat doganore për...

Së fundi

COVID-19: Numri i vdekjeve në Mbretërinë e Bashkuar rritet në 5.373

Mbretëria e Bashkuar ka raportuar 439 raste të reja të vdekjeve që ndërlidhen me koronavirusin e ri (COVID-19). Sipas Departamentit të Shëndetësisë dhe Kujdesit Social,...

Korisha futet në karantinë, testohen 25 persona që patën kontakt me 70-vjeçaren e ndjerë

Një burrë 59 vjeç dhe një grua 70 vjeçe janë dy viktimat e fundit në Kosovë, të cilët kanë ndërruar jetë gjatë 24-orëve të...

Turqi, rritet në 649 numri i të vdekurve nga COVID-19

Turqia ka informuar për rastet e reja të koronavirusit të ri (COVID-19), përderisa vazhdon përpjekjet për të frenuar përhapjen e virusit. Ministri i Shëndetësisë së...