Balluku takon Wisner: Vijim i bashkëpunimit strategjik me SHBA

Zëvendëskryeministrja njëherësh ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku zhvilloi një takim me të Ngarkuarin me Punë të Ambasadës së SHBA-së në Tiranë, David Wisner.

Gjatë takimit Balluku dhe Wisner diskutuan për vazhdimësinë e bashkëpunimit strategjik midis dy vendeve.

“Diskutuam për mbështetjen që Shtetet e Bashkuara të Amerikës, do të vazhdojnë të na japin, për projektet strategjike që kemi deklaruar publikisht vitet e fundit dhe që po progresojnë ndjeshëm, por dhe për plane e projekte të reja”, theksoi Balluku në një postim në rrjetet sociale.

Balluku u shpreh se “gjithashtu, diskutuam për reformat e rëndësishme që qeveria shqiptare çon përpara, sidomos për rezultatet e reformës në drejtësi”.

“Për mua mbetet gjithmonë një kënaqësi e veçantë të dëgjoj vlerësimin që partnerët tanë strategjikë kanë për skuadrën e mbrojtjes kibernetike shqiptare, e cila ka marr mbështetje të qenësishme përgjatë të gjithë këtyre dy viteve sfiduese. Mbetem besimplotë në vazhdimësinë e bashkëpunimit tonë të ngushtë dhe i uroj David punë të mbarë në misionin e tij”, tha Balluku.

 

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi