Sizmiologu grek parashikon një tërmet të fuqishëm: Po ndodh diçka e pazakontë

Kreu i Institutit të Gjeodinamikës në Athinës, Akis Tselentis ka bërë një parashikim të kobshëm në lidhje me ishullin Samos të Greqisë, pas tërmetit të fuqishëm që goditi zonën me tyre dhe Turqisë në 30 tetor.

Duke folur për mediat greke ai është shprehur se pritet një tërmet edhe më i fuqishëm se 6.4 të shkallës Rihter që goditi zonën në 30 tetor duke kërkuar largimin e banorëve prej ishullit.

“Mos i lini njerëzit që të presin vdekjen aty”, është shprehur ai duke ngjallur mjaft reagime në Greqi.

“Ështe krejtësisht e pazakontë që një tërmet me forcë 6.4 të shkallës Rihter të ketë këto pasgoditje. Parashikoj një tërmet tjetër edhe më të fuqishëm referuar këtyre të dhënave”, u shpreh ai.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Bllokohen disa turistë shqiptarë në kanionin e Holtës

Disa turistë shqiptarë janë bllokuar në Kanionin e Holtës. Shkak për bllokimin mësohet se janë bërë prurjet e shumta të ujërave nga shiu. Forcat e policisë...

Në situata të tilla nuk duhet të përdorni sodë buke!

Edhe pse është mjaft e mirë për kujdesin e lëkurës, soda eliminon thartirat natyrale të lëkurës dhe krijon kushte të përshtatshme për përhapje të...

Hakeroi 3000 adresa rrjetesh sociale, arrestohet 20-vjeçari

Një haker 20-vjeçar që vidhte të dhëna nga profile të ndryshme në rrjetet sociale është arrestuar nga Policia e Tiranës pas 6 muaj hetimesh. Arben...

Së fundi

YouTube sjell rregulla të reja për të gjithë ata që fitojnë para nga kjo platformë

YouTube ka rregulla të reja, të cilat krijuesit e përmbajtjes nuk ka gjasa t’i pëlqejnë. Gjegjësisht, kur një reklamë shfaqet në këtë platformë, ata në...

Irak, arrestohet një terrorist i DEASH-it në Airoportin e Bagdadit

"Shërbimi Kundër Terrorizmit arriti të arrestojë të ashtuquajturin koordinator të përgjithshëm administrativ të bandave terroriste të DEASH-it, të njohur si Abu Nabaa, me anë...

Europianët thithin ajër më të pastër se 10 vite më parë

Cilësia e ajrit është përmirësuar ndjeshëm në Europë gjatë 10 viteve të fundit, por shumë europianë vazhdojnë të vdesin para kohe për shkak të...