Së shpejti do të dalë në treg Samsung Galaxy Tab S7 FE

Tableti Galaxy Tab S7 FE (Fan Edition) i Samsung pritet të dalë së shpejti në treg.

Duket se është një version i riemëruar i Galaxy Tab S7 Plus Lite për të cilin është spekuluar në të kaluarën.

Nga të gjitha llogaritë, Galaxy Tab S7 FE do të bëhet versioni i parë Fan Edition i një prej tabletëve të Samsung dhe thuhet se do të jetë një version i modifikuar i tabletës së famshme 12.4 inç Tab S7 Plus të frymëzuar nga iPad Pro i Apple.

Ndërsa Galaxy Tab S7 FE ndan të njëjtin ekran 12.4-inç me Tab S7 Plus më të vjetër, duket se do të jetë një ekran LCD TFT, si në rastin e 11-inç Tab S7, jo ekrani OLED i përdorur nga Tab S7 Plus. Një masë tjetër e ekonomisë reflektohet në procesor, pasi Tab S7 FE ka procesorin okta-bërthamë të Qualcomm Snapdragon 750G të kombinuar me 4 GB RAM. Pajisja ka 64 GB memorie UFS e cila përdoret pjesërisht nga versioni nudo One UI i Android 11. Kujtesa mund të zgjerohet duke përdorur një kartë microSD. Tab S7 FE mbështetet në mbështetjen opsionale të rrjetit 5G.

Gjithashtu, Tab S7 FE ka një kamerë të pasme 8 MP, ndërsa pjesa e përparme ka një kamerë 5 MP, raporton theverge.

Tablet mundësohet nga një bateri 10,090 mAh. FE mund të vijë me një S Pen që ju lejon të ktheni dorëshkrimin në tekst. Ai gjithashtu përmban një Samsung DeX që shton elemente ndërfaqe si taskbar, windows dhe menyja e fillimit menjëherë pas lidhjes së tastierës.

Galaxy Tab S7 Fan Edition do të kushtojë 649 euro në Gjermani dhe do të jetë në dispozicion në argjend dhe të zi.

Galaxy Tab S7 kushton 698 euro, ndërsa modeli më i madh i ekranit S7 Plus kushton 979 euro.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi