https://www.aiguillealpine.co.uk/http://perpustakaan.unla.ac.id/wp-includes/MESINSLOT/https://cafesach.com.vn/https://shootless.nl/http://www.smartiming.co.uk/https://thali.pl/https://www.contraloriapereira.gov.co/https://fia.ui.ac.id/-/stoto/https://iac.ui.ac.id/qris/https://stroumfaki.gr/https://nipscollege.co.ke/https://memorialsignworld.com/https://healthcareinkenya.com/https://bayscaffolding.co.nz/https://www.prottoy.cu.ma/https://ideasvibe.com/https://www.ffl.si/https://fhunizar.ac.id/https://sgs.sheratongrandesukhumvit.com/https://disability.ui.ac.id/maxwin/https://www.fodecc.cm/https://shiki.cu.ma/https://www.fodecc.cm/Samuel-Donatien-Nengue/https://nfd.com.tr/https://eedesign.co.uk/https://defender.org.br/https://fosfobox.com.br/http://estima.xgeo.pl/
Qofte Juvarllaqe nga Tradita e Kuzhinës Himarjote - Drita Tv

Qofte Juvarllaqe nga Tradita e Kuzhinës Himarjote

Përgatitja e qofteve është padyshim një nga specialitetet më të shijshme të kuzhinës shqiptare.

Tradita e përgatitjes së tyre ndryshon sipas krahinave të ndryshme por shija të mrekullon patjetër njëlloj.

Të thjeshta, të kombinuara në supa apo salca të ndryshme, amvisat shqiptare me mjeshtërinë e tyre në kuzhinë shndërrojnë çdo recetë të qofteve në një pjatë fantastike që të tërheq menjëherë drejt tryezës.

AgroWeb.org sjell më poshtë traditën e nënave himarjote, të cilat spikasin me gatimet e tyre të mrekullueshme plot shije.

Quhen Qofte Juvarllaqe dhe janë një specialitet i kuzhinës së Himarës, specialitet i cili krahas vendasve ka magjepesur çdo turist që i ka provuar.

Këto qofte shoqërohen në mënyrë fantastike me patate të furrës apo perime të pjekura, sallata të freskëta të stinës e zahire të ndryshme të kuzhinës shqiptare siç janë turshitë etj

Përgatitja e Qofteve Juvarllaqe në Shtëpi

Përbërësit

(Përbërësit më poshtë janë për 4-5 persona)

  • 250 gr mish i grirë
  • 2 kokrra vezë
  • 2-3 lugë gjelle me oriz
  • 1 kokërr qepë mesatare
  • 1 lugë gjelle gjalpë
  • 1 lugë gjelle miell gruri
  • 1 gotë qumësht
  • Kripë
  • Piper
  • Majdanoz

Përgatitja

Mishi i grirë përzihet me orizin gjysmë të zier, të bardhat e vezëve, kripë, piper, qepë të grirë në rende dhe majdanoz të grirë.

Masa ndahet në qofte, u jepet formë e rrumbullakët  dhe vendosen të ziejnë në ujë të valuar me kripë dhe lëng limoni.

AgroWeb.org ju sugjeron që qoftet t’i hidhni në ujin e valuar pjesë-pjesë, pasi në të kundërt u prishet forma.

Pastaj hiqen me lugë dhe lëngu i tyre ruhet mënjanë për të përgatitur salcën.

Në një tenxhere kaurdiset mielli me gjalpë derisa të zverdhet pak. Shtohet qumështi, lëngu i qofteve, hidhet pak kripë, përzihet mirë dhe lihet që të ziejë pak.

Kur salca e përgatitur hiqet nga zjarri, pritet me të verdhat e vezëve dhe me kujdes vendosen qoftet brenda. Sipër u hidhet gjalpë i skuqur lehtë dhe majdanoz i grirë hollë.

Shërbehen të ngrohta dhe me pak lëng limoni sipër.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi