Pack: Rrëzimi i Kurtit është i pafalshëm, Kosova tani është në kaos

Ish-eurodeputetja gjermane Doris Pack, e ka cilësuar të pafalshme veprimin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, siç thotë ajo, për t’iu bashkuar lojës perfide të Hashim Thaçit dhe ish-ambasadorit gjerman Richard Grenell.

“Në mes të krizës së koronavirusit Kosova bie në kaos. Se udhëheqësit e LDK-së i bashkohen lojës perfide të Thaçit e Grenellit, është e pafalshme”, ka shkruar Pack në Twitter.
Ndryshe, Qeveria e Kosovës e udhëhequr nga Albin Kurti u rrëzua mbrëmë me 82 vota për, 32 kundër dhe një abstenim, nga një mocioni i iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, parti kjo e cila ishte pjesë e koalicionit qeverisës.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Përgjimet? Flet Damian Gjiknuri: Lidhja ime me Ymer Lalën

Ish-ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri, i cili rezultoi i përfshirë në përgjimet e të përditshmes gjermane “Bild” në skemën e blerjes së...

Zjarret në Kaliforni, paralajmërohen evakuime të reja

   Autoritetet në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) kanë paralajmëruar evakuim të ri si pasojë e zjarreve të cilat ende nuk janë...

Spalletti rrit pretendimet: Duhet të fitojmë çdo ndeshje

Tekniku i Interit ka rritur pretendimet përpara ndeshjes së radhës kundër Veronës në “Bentegodi”. “Duhet të fitojmë gjithmonë për të mbajtur hapin, nuk mund...

Së fundi

COVID-19: Numri i vdekjeve në Mbretërinë e Bashkuar rritet në 5.373

Mbretëria e Bashkuar ka raportuar 439 raste të reja të vdekjeve që ndërlidhen me koronavirusin e ri (COVID-19). Sipas Departamentit të Shëndetësisë dhe Kujdesit Social,...

Korisha futet në karantinë, testohen 25 persona që patën kontakt me 70-vjeçaren e ndjerë

Një burrë 59 vjeç dhe një grua 70 vjeçe janë dy viktimat e fundit në Kosovë, të cilët kanë ndërruar jetë gjatë 24-orëve të...

Turqi, rritet në 649 numri i të vdekurve nga COVID-19

Turqia ka informuar për rastet e reja të koronavirusit të ri (COVID-19), përderisa vazhdon përpjekjet për të frenuar përhapjen e virusit. Ministri i Shëndetësisë së...