Lajçak viziton sot Beogradin, do të takohet me Vuçiç

Date:

Emisari i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, sot do të jetë për vizitë në Serbi.

Ai do të takohet me Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç.

Javën e kaluar, Lajçak ishte në Kosovë ku u takua me zëvendëskryeministrin Besnik Bislimin dhe liderët opozitarë.

Kryenegociatorët e Prishtinës dhe Beogradit do të takohen këtë të enjte në Bruksel.

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, policia parandalon 27-vjeçaren

Ndërhyrja në kohë e policisë ka parandaluar një ngjarje...

Vrau kunatën me sëpatë, Tefik Tashi dënohet me burgim të përjetshëm

Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit...

BE vazhdon diskutimet për heqjen e masave ndaj Kosovës

Përkundër pritjeve dhe paralajmërimeve se masat e Bashkimit Evropian...

Veliaj nderon ish-ambasadorin Arvizu me “Çelësin e Qytetit”

Bashkia e Tiranës nderoi sot, në një ceremoni të...