Hovenier rikonfirmon mbështetjen e ShBA-së ndaj BE-së

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier ka kërkuar zbatimin e marrëveshjes së Brukselit dhe Ohrit.

Në samitin e Paqes dhe Demoracisë (KDPS), Hovenier tha se vetëm normalizimi i marrëdhënieve Kosovë-Serbi i sjell dy vendet më pranë institucioneve transatlantike.

Ai nënvizoi edhe mbështetjen që e ka ShBA ndaj Bashkimit Evropian si ndërmjetësues të dialogut.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi