Helmimi nga qymyri në Qytetin Studenti, zbardhen detaje të reja

Dy persona janë marrë me ambulancë në Qytetin Studenti dhe janë dërguar në gjendje të rëndë në QSUT për ndihmë mjekësore.

Dyshimet e para bëjnë fjalë për helmimit nga qymyri.

Nga burimet se ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës, ndërkohë të lënduara kanë mbetur dy gra të moshave 60 dhe 75-vjeçe të cilat janë dërguar me urgjencë drejt QSUT.

Gjendja shëndetësore e tyre pas ndërhyrjes së stafit mjekësor paraqitet e stabilizuar, ndërkohë dy gratë me inicialet Dh. K., rreth 60 vjeçe dhe Xh. F., rreth 75 vjeçe, janë të afërme me njëra-tjetrën.

Grupi hetimor në vendin e ngjarjes po punon për të zbardhur rrethanat e plota të ngjarjes.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi