Caktohet prokurori i SPAK që do hetojë shembjen e Teatrit

Prokuroria e Posaçme Anti- Korrupsion ka filluar zyrtarisht hetimet për shembjen e Teatrit me prokuror të çështjes Ervin Kondilin.

Të gjitha kallëzimet e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit  do të jenë pjesë e hetimit së fundmi ka paditur në SPAK kryebashkiakun Veliaj si dhe nënkryetarit Arbjan Mazniku.

Sot paradite në orën 11:00 Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvendos protestën po para SPAK për të kërkuar drejtësi.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi