Babai i vrau ish-burrin, dëshmia e Dhurata Saliajt: Nuk kisha dijeni, kërkoj mëshirë

Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masën e arrestit me burg për Dhurata Saliajn, që akuzohet se bashkë me babain e saj vranë ish-burrin e saj Kudret Saliajn, të premten e kaluar në një lokal te ish-ekspozita.

Prokuroria e akuzon Saliajn se ka qenë ne dijeni të krimit që babai i saj do të bënte dhe se e ka ndihmuar atë.

Megjithatë ajo e ka mohuar diçka të tillë.

“Atë ditë isha për gjykatë. S’e dija që babi do bënte vrasje.

S’do e lejoja kurrë.

Kudreti ishte babai i fëmijëve të mi, s’do e lejoja.

Kërkoj mëshirë nga Gjykata, kam tre fëmijë për të rritur”, mësohet të ketë thënë Dhurata në sallën e gjyqit.

“Atë ditë isha për gjykatë. S’e dija që babi do bënte vrasje.

S’do e lejoja kurrë.

Kudreti ishte babai i fëmijëve të mi, s’do e lejoja.

Kërkoj mëshirë nga Gjykata, kam tre fëmijë për të rritur”, mësohet të ketë thënë Dhurata në sallën e gjyqit.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi