Sulme të ashpra në Rafah, Hamasi raporton për 67 viktima

Ministria e Shëndetësisë e drejtuar nga Hamasi, ka raportuar se 67 persona janë vrarë si pasojë e sulmeve izraelite në Rafah gjatë natës.

Qyteti ndodhet në jug të Rripit të Gazës, ku më shumë se 1 milionë palestinezë të zhvendosur kanë gjetur strehë pasi u larguan nga luftimet në veri.

Ndërkohë, Izraeli thotë se do të zgjerojë operacionet e tij ushtarake deri në jug, me bombardime të rënda ajrore të raportuara në Gaza.

Një pushtim tokësor në zonën e mbushur me refugjatë mund të jetë katastrofik dhe SHBA-ja e ka paralajmëruar Izraelin të mos sulmojë pa një plan të besueshëm për të mbrojtur civilët.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi