Samsung Galaxy Watch 5: A do të ketë bateri “me më shumë jetëgjatësi”?

Galaxy Z Flip 4 dhe Z Fold 4 nuk janë të vetmet pajisje Samsung që presim të shohim në ngjarjen e radhës Unpacked të kompanisë më 10 gusht.

Aty është gjithashtu e mundshme që të zbulohet edhe pasardhësi i Galaxy Watch 4.

Ai thuhet se do të quhet Galaxy Watch 5, ora inteligjente e ardhshme që mund të shfaqë versionin më të ri të softuerit Wear OS që Samsung dhe Google krijuan së bashku, përcjell Telegrafi.

Por nëse thashethemet rezultojnë të sakta, Galaxy Watch 5 mund të adresojë një mangësi të madhe: jetëgjatësinë e baterisë.

Një nga rrjedhjet më të fundit të Galaxy Watch 5 pretendon gjithashtu se ofron një pamje të detajuar të dizajnit të orës.

Megjithatë, Samsung nuk ka thënë asnjë fjalë për planet për orën e saj inteligjente të ardhshme.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi