Parlamenti grek miraton me 158 vota pro projektligjin për kanabisin mjekësor

Parlamenti grek miraton projektligjin për kanabisin mjekësor.

Mësohet se me 158 vota “pro”, projektligji i Ministrisë së Zhvillimit kaloi me votat e deputetëve të Demokracisë së Re.

Nga ana tjetër 33 deputetë votuan kundër.

Një total prej 198 deputetësh votuan, ndërsa SYRIZA dhe KINAL abstenuan nga procesi, pavarësisht se kishin shprehur një votë pozitive në Komitet.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi