Kuvendi nderon familjen Rushaj, 1 minutë heshtje për babë e bir.

Pas kërkesës së opozitës, Kuvendi i Shqipërisë ka mbajtur një minutë heshtje për viktimat e shkaktuara në Shkodër si pasojë e motit të keq.

Balla dhe deputetët socialist u çuan në këmbë dhe i shprehën ngushëllime familjes Rushaj, megjithatë theksoi se duhej bërë sipas procedurës, dhe kërkesave të rregullores së Kuvendit.

Pjetër Rushaj humbi jetën tragjikisht së bashku me djalin e tij të mitur Jason, pasi makina me të cilën udhëtonin u mor nga rrjedha e përroit në Malësinë e Madhe.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi