Ishte kthyer në ‘makth’ për gruan dhe fëmijët duke i dhunuar, 56-vjeçari shqiptar lihet në arrest shtëpie

Një 56-vjeçar shqiptar në Greqi që kërcënonte dhe dhunonte vazhdimisht gruan dhe tre vajzat e tij, është lënë në arrest shtëpie.

Ai ra në prangat e policisë në Pelion, pas ankesës së gruas të tij, e cila telefonoi policinë ditën e mërkurë.

Mediat greke shkruajnë se shqiptari, identiteti i të cilët nuk bëhet i ditur, u thirr ditën e sotme në gjykatë, por seanca u shty.

Ai u la në arrest shtëpie, por duhet të mbajë distancë me vajzatprej 50 metrash.

Ai jetonte në zonën Lechonia me vajzat dhe bashkëshorten, të cilat i keqtrajtonte vazhdimisht.

56-vjeçari i kishte kërcënuar se do t’i vriste edhe vajzat e tij të moshës 23, 18 dhe 13 vjeç.

Vendimi përfundimtar pritet të jepet në seancën e radhës.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi