Luftëtari i UÇK-së: Kur i drejti e pëson e i padrejti përfiton!

Sot ish-luftëtari i UÇK-së, Gazmend Berisha ka marr një lajm jo të mirë, pasi i është refuzuar statuti i invalidit të luftës. Në një statut në Facebook, Berisha ka reaguar ndaj padrejtësisë që thotë se po i bëhet, ndërsa ka mallkuar institucionet që po shkelin mbi gjakun e tij të derdhur për liri.

Ai ka treguar se është plagosur më 16 qershor 1998 në kufirin shqiptaro-shqiptar, deri sa kishte shkuar në Shqipëri te merrnin armë.“Më 16 qershor 1998, jam plagosur në kufi gjatë sjelljes së armeve në Kosovë.

Në pritën e forcave të armikut kemi ra i gjithë grupi i luftëtarëve të fshatit Kishnarekë dhe gjatë luftimeve jemi plagosur thuajse i tërë grupi i ushtarëve, ku të gjithë të tjerët e gëzojnë me të drejtë statutin e invalidit të luftës për veç meje”, ka thënë Berisha.

Pas publikim të shkrimit të Berishës, kanë reaguar me komente shumë bashkëluftëtarë të tij, duke e quajtur këtë vendim të gjykatës shumë të padrejtë.io.

Postimi i Berishës në Facebook:

Edhe kesaj here padrejtsia pertesritet ndaj nje luftetari te lirisë. Sot mora vendimin nga komisioni i njohjes se vlerave te luftës, ku thuhet se te REFUZOHET statusi i invalidit. Kjo eshte nje e padrejte ku ky komision shkel mbi gjakun tim. Komiskon i ashtuquajtur i drejt i Republikes se Kosoves, ju le si s’patet drejtesi ndaj meje por ia vrat endrrat e femive t’mi. Ju mallkoft gjaku im qe derdha per Kosoven e lire qe sot s’medhat drejt as qe ta gezoj te paktën. Falimderit edhe nga ju komondantat e mi qe ate koh Gazi s’ju refuzoj as s’ju kundershtoj e ju te pakten nje gjys fjale ta kishit than per mu. Falimderit.

/Kosova Post/

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Trump: Do të pezullojmë fondet që SHBA ndan për OBSH-në

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka deklaruar se do të pezullojnë fondet që ata i japin Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) të cilën ai...

Kosova pa listë të shteteve përkrahëse për anëtarësim në INTERPOL

Kosova në betejën për anëtarësim në INTERPOL është nisur pa i bërë “matematikat” se sa shtete e përkrahin dhe sa e kundërshtojnë. Përderisa qeveria kosovare...

Hawaii, aktivizimi i vullkanit pengon turizmin

Pas aktivizimit të vullkanit Kilauea në shtetin federal Hawaii të SHBA-ve gjatë javës së kaluar, llava, gurët dhe gazi helmues që ka nxjerrë...

Së fundi

YouTube sjell rregulla të reja për të gjithë ata që fitojnë para nga kjo platformë

YouTube ka rregulla të reja, të cilat krijuesit e përmbajtjes nuk ka gjasa t’i pëlqejnë. Gjegjësisht, kur një reklamë shfaqet në këtë platformë, ata në...

Irak, arrestohet një terrorist i DEASH-it në Airoportin e Bagdadit

"Shërbimi Kundër Terrorizmit arriti të arrestojë të ashtuquajturin koordinator të përgjithshëm administrativ të bandave terroriste të DEASH-it, të njohur si Abu Nabaa, me anë...

Europianët thithin ajër më të pastër se 10 vite më parë

Cilësia e ajrit është përmirësuar ndjeshëm në Europë gjatë 10 viteve të fundit, por shumë europianë vazhdojnë të vdesin para kohe për shkak të...