https://www.aiguillealpine.co.uk/http://perpustakaan.unla.ac.id/wp-includes/MESINSLOT/https://cafesach.com.vn/https://shootless.nl/http://www.smartiming.co.uk/https://thali.pl/https://www.contraloriapereira.gov.co/https://fia.ui.ac.id/-/stoto/https://iac.ui.ac.id/qris/https://stroumfaki.gr/https://nipscollege.co.ke/https://memorialsignworld.com/https://healthcareinkenya.com/https://bayscaffolding.co.nz/https://www.prottoy.cu.ma/https://ideasvibe.com/https://www.ffl.si/https://fhunizar.ac.id/https://sgs.sheratongrandesukhumvit.com/https://disability.ui.ac.id/maxwin/https://www.fodecc.cm/https://shiki.cu.ma/https://www.fodecc.cm/Samuel-Donatien-Nengue/https://nfd.com.tr/https://eedesign.co.uk/https://defender.org.br/https://fosfobox.com.br/http://estima.xgeo.pl/
Brazilianët mbeten “thatë”, Manchester City “lidh” Pep Guardiolan - Drita Tv

Brazilianët mbeten “thatë”, Manchester City “lidh” Pep Guardiolan

Tifozët e Brazilit nuk do të shohin që një trajnerët më të mirë në botë të drejtojë Seleçaon.

Ditët e fundit ishte përfolur që Pep Guardiola do të merrte drejtimin e pesë herë kampionëve të botës, por trajneri spanjoll ka rinovuar edhe me dy sezone të tjera kontratën me skuadrën e Manchester City.

Lajmin e zyrtarizoi pak minuta më parë britanike, përmes një postimi në rrjetet sociale.

Guardiola do të qëndrojë në stolin e skuadrës së “citizens” deri në vitin 2025, ndërkohë që kontrata e mëparshme skadonte në fund të këtij sezoni.

Trajneri spanjoll ndodhet te Manchester City që prej vitit 2016.

“Ky rinovim është një konfirmim i një rrugëtimi të mirë që ne kemi arritur deri më tani.

Të dyja palët ndihemi komod, si klubi ashtu edhe unë, njësoj sikur firmosëm për herën e parë.

Falënderoj klubin për besimin që ka dhe mundësinë që më jtpe për të bërë sa më mirë punën time”, tha Guardiola.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi