• Home
  • SPORT
  • Spanja, Luis Enrique rikthen Jordi Albën në kombëtare
SPORT

Spanja, Luis Enrique rikthen Jordi Albën në kombëtare

Spread the love

Pas disa ditësh, kampionatet europiane do të ndërpriten për shkak të ndeshjeve të skuadrave kombërtare në Ligën e Kombeve.

Tashmë, trajnerët e përfaqësueseve kanë filluar të publikojnë listat e futbollistëve të grumbulluar, e njëri prej tyre është edhe ai i Spanjës, Luis Enrique.

“La Roja” do të luajë ndaj Kroacisë për Ligën e Kombeve, më 15 nëntor, ndërsa më pas një ndeshje miqësore me Bosnje-Hercegovinën.

Ajo që të bën përshtypje në listën e të grumbulluarve të Luis Enriques është rikthimi në skuadër i Jordi Albës, që ishte lënë jashtë në ndeshjet e mëparshme. Mbrojtësi i Barcelonës është shfaqur në një formë të shkëlqyer në këto javë, e në Spanjë u bë jo pak fushatë për kthimin e tij te “La Roja”.

Luis Enrique nuk qëndroi aspak indiferent dhe i dha mundësinë Jordi Albës që të riveshë fanellën e Spanjës. E reja te skuadra spanjolle është përfshirja e futbollistëve Brais, Mario Hermoso dhe Fornals.

Për ndeshjet e radhës, Luis Enrique ka lënë jashtë skuadre Raul Albiol dhe Callejon, ndërkohë që ka thirrur në kombëtare Suson nga Milani./Top Channel/

Related posts

Shkëndija triumfon mes racizmit ndaj Vardarit

dritatv

PSG nuk paguan dot për Mbappe, Reali gati të përfitojë

dritatv

Të ndara me ekipe, bashkë me zemër

dritatv

Leave a Comment