• Home
  • SHQIPERIA
  • Shkodër, Bushati dhe Xhaçka në zonat e përmbytura
SHQIPERIA

Shkodër, Bushati dhe Xhaçka në zonat e përmbytura

Spread the love

 

 

 

Ministrat Ditmri Bushati dhe Olta Xhaçka ndodhen në Shkodër, ku kanë inspektuar zonat e përmbytura.

 Ata ndaluan në fshatin Dajç ku u takuan me banorët. “Shteti në krye të detyrës. Po ndjekim situatën dhe kemi marrë masa për jetën e njerëzve dhe gjësë së gjallë”, tha Bushati.

“Forcat e Armatosura janë prezente nga dita e parë. Nevojitet koordinim institucional me pushtetin lokal. Pritet të mbërrijnë 300 ton koncentrat për bagëtinë”, tha znj. Xhaçka.

I pranishëm dhe deputeti demokrat Romeo Gurakuqi cili vlerësoi punën e ushtrisë dhe policisë.

 

Top Channel

Related posts

Balla kallëzon penalisht Lulzim Bashën, Basir Çollakun dhe Emiliano Nuhun

dritatv

Artistët letër Brukselit, kundërshtojnë ligjin për Teatrin

dritatv

Fortnite, loja e re që ka “skllavëruar” adoleshentët

dritatv

Leave a Comment