BALLKANI

Rrufeja godet Akropolin, 4 të plagosur

Spread the love

Katër vetë u plagosën të mërkurën pasdite, kur një rrufe goditi në kodrën e Akropolit në Athinën qendrore gjatë një stuhie, njofton media greke “Kathimerini”.

Sipas të dhënave paraprake, rrufetë kanë goditur pjesën e dritareve në kabinat e biletave në hyrje të vendit të lashtë, duke plagosur dy punonjës të Ministrisë së Kulturës dhe dy turistë.

Një ambulancë u thirr menjëherë dhe transportoi të plagosurit në spital.

Shërbimi Kombëtar Meteorologjik i Greqisë (EMY) lëshoi një raport të emergjencës të mërkurën pasdite, duke paralajmëruar më shumë stuhi dhe breshër në mbrëmje.

 

Related posts

Simiç porosi KFOR-it: Drejtojë forcat në jug, jo ndaj Serbisë!

dritatv

Serbia “me përgjigje të gatshme për çdo skenar në Kosovë”

dritatv

Zaev: U dakorduam që të ketë hetim ndërkombëtar për “Rastin e Kumanovës”

dritatv

Leave a Comment