SPORT

Premier League, Liverpool kthehet te fitorja falë “Faraonit”. Shaqiri, titullar

Spread the love

Liverpool është kthyer te fitorja pas dy humbjeve radhazi ndaj Manchester City (kampionat) dhe Wolves (FA Cup).

Skuadra e drejtuar nga Jurgen Klopp mposhti 1-0 në transfertë ekipin e Brighton, falë një goli me 11-metërsh nga Mohammed Salah.

Këtë takim Xherdan Shaqiri e nisi titullar dhe u zëvendësua nga James Milner në minutën e 72-të.

Me këtë fitore, “The Reds” shkojnë në kuotën e 57 pikëve, 7 më shumë se Manchester City i vendit të dytë, por që ka një ndeshje më pak.

Related posts

Autogoli i pabesueshëm, vetëm 43 sekonda pas aktivizimit (Video)

dritatv

Igli Allmuça: Dinamo këtë vit gjithçka për t’u ringritur

dritatv

Kombëtarja kontroll të enjten; Lojtarët në stërvitje, Berisha në gjendje jo të mirë

dritatv

Leave a Comment