SHQIPERIA

Përfshihet nga flakët shkolla e mesme në Lezhë. Dyshimet e para

Spread the love

Një zjarr i madh ka rënë pasditen e sotme në shkollën e mesme në Ishull Lezhë.

Zjarri ka rënë në një zonë me shkurre dhe kallamishte, ndërsa raportohet se flakët kanë dëmtuar edhe  disa shtylla të tensionit elektrik. Policia dhe ambulanca kanë shkuar menjëherë në vendngjarje.

Dyshimet e para janë  se zjarri mund të jetë i qëllimshëm, por ende nuk ka version zyrtar për këtë. Nga flakët janë rrezikuar disa shtëpi e biznese, por fatmirësisht nuk ka pasoja në jetë njerëzish.

Related posts

MESAZHI I MYFTIUT TË KORÇËS ME RASTIN E FILLIMIT TË MUAJIT TË RAMAZANIT 2018 / 1439 H.

dritatv

Dëshmorët e “21 Janarit”; Qeveria bën ligj të ri për t’iu dhënë statusin

dritatv

Dhuna ndaj gazetarit Kasmi, reagon “Reporterët pa kufij”

dritatv

Leave a Comment