SHËNDETËSI

Pas kimioterapisë, mjalti ndihmon për trajtimin e kancerit

Spread the love

Trajtimi i kancerit zakonisht vjen me anë të kimioterapisë, dhe kjo sëmundje mund të çojë në reduktimin e qelizave të bardha të gjakut, në dobësimin e sistemit imunitar.

Por mjeku i njohur Dr Chris Steele, në emisionin e tij të radhës ka rekomanduar një mjaltë të veçantë që mund të ndihmojë pacientët në rritjen e qelizave të bardha të gjakut gjatë trajtimit me kimioterapi.

Kimioterapia është mënyra e vetme që mund të zhdukë kancerin, por forma e  trajtimit mund të sjellë gjithashtu uljen e numërimit të qelizave të bardha të një personi.

Qelizat e bardha të gjakut ndihmojnë në luftimin e infeksioneve duke sulmuar bakteret, viruset dhe mikrobet që pushtojnë trupin.

Kur numri i qelizave të bardha bie si rezultat i kimioterapisë, specialistët e kancerit zakonisht detyrohen të ulin dozën e kimioterapisë ose të ndalojnë plotësisht trajtimin, që do të thotë që tumori rritet përsëri.

Por Dr Chris, sot rekomandoi LifeMel Honey. Në faqen Life Mel thuhet: “Mjalti LifeMel është i vetmi mjaltë në dispozicion që ndihmon në ruajtjen e numrit të qelizave të bardha të gjakut, dhe gjithashtu ndihmon në trajtimin e anemisë”.

Dr Chris, shpjegoi se mjalti prodhohet në Izrael, vjen nga bletët e ushqyera me bimëve medicinale.

Mjalti është i kushtueshëm, por Dr Chris tha se gjithçka  nevojitet të konsumohet dy herë në ditë nga pacientët./Kosova Post/

Related posts

Mosngrënia për tre ditë forcon imunitetin

dritatv

Virozat e vjeshtës, simptomat dhe rekomandimet e mjekëve

dritatv

Zbulohet ushqimi më i mirë për femrat shtatzënë

dritatv

Leave a Comment