• Home
  • LAJME
  • Nuk ndalen grekët, dëbohen 3427 shqiptarë
LAJME

Nuk ndalen grekët, dëbohen 3427 shqiptarë

Spread the love

 

Në një njoftim për shtyp policia greke ka bërë publike sot se sipas planit për trajtimin e emigrantëve të parregullt, për muajin maj janë dëbuar edhe 1,323 emigrantë të nacionaliteteve të ndryshme dhe u kthyen për në vendet e tyre e tyre nga kishin ardhur.

Në kurriz të këtyre personave të vendeve të treta, janë vendimet për kthim dhe deportim që janë lëshuar me qëllim ndalimin e hyrjes në Greqi.

Numri më i madh i të kthyerve si gjithmonë është i shqiptarëve, shkruan Focusnews.

738 persona janë shqiptarë, nga Iraku 143, Pakistani 141, Gjeorgjia 45, Algjeri 42, Turqia 38, Afganistani 24  dhe Iranin 20.

Shqiptar të dënuar në 5 muaj:

Janar-628

Shkurt-648

Mars-668

Prill-745

Maj-738

Në total në 5 muajt e parë të vitit 2018, janë kthyer 3.427 shqiptarë.

© SYRI.net

Related posts

Ministrat e G20-ës: Lufta tregtare dëmton ekonominë

dritatv

Ndërron jetë Kryesuesi i Kuvendit Komunal të Obiliqit, Adem Preniqi

dritatv

Ambasadori amerikan në Serbi: Nuk ka arsye që dialogu Kosovë-Serbi të futet në krizë

dritatv

Leave a Comment