BOTA

Një tërmet 6.6 ballë godet bregun perëndimor të Australisë

Spread the love

Një tërmet 6.6 ballë sipas shkallës së Rihterit goditi bregun perëndimor të Australisë mëngjesin e sotëm.

Qendra amerikane për studime gjeologjike (USGS) njoftoi se epiqendra e tërmetit u regjistrua në qytetin bregdetar Broome.

Tërmeti shkaktoi panik në mesin e popullatës lokale dhe turistëve ndërsa deri më tani nuk ka asnjë informacion për viktima apo për dëme materiale.

Related posts

Arabia Saudite marrëveshje me SoftBank në vlerë 200 miliardë dollarë

dritatv

Zgjedhjet në Kolumbi, Farc-u dështon në debutim

dritatv

E tmerrshme, ushtarët ekzekutojnë publikisht dy gra myslimane dhe një fëmijë

dritatv

Leave a Comment