KURIOZITETE

Moda nga burgu: vajza e El Chapo-s me një markë veshjeje!

Spread the love

Emri i bosit më famëkeq të drogës nxjerr para edhe përmes një marke të modës.

Kështu, vajza e El Chapos ka prezantuar në Guadalahara një markë veshjesh që mban emrin e të atit. Linja përmban modele të ndryshme bluzash, kapelash, xhinse dhe veshje të tjera.

Përfaqësuesi i markës tregon se ajo me emrin e El Chapos tërhoqi vëmendjen për disa arsye; jo vetëm pse ka stil unik, por sepse ka shumë njerëz që e shohin stilin e tij të jetesës si diçka që ia vlen të kujtohet.

Bosi famëkeq i Sinaloas, Joaquin el Chapo Guzman, pret dënimin në Shtetet e Bashkuara, ku ai është ekstraduar. Por banorët në shtetin meksikan, kanë ndjenja të përziera për të; frikë dhe adhurim ndoshta në të njëjtën masë.

Shumëkush në Sinaloa beson se ai dhe partnerët e tij kanë ndërtuar rrugë, shkolla e kisha dhe ishin mirëbërës për rajonin e varfër dhe kaotik.

SHBA beson se Joaquin posedon afro 12 miliardë dollarë të fshehura nëpër Meksikë. Ai u bë posaçërisht i famshëm kur Forbes e renditi atë në 2011 si një nga njerëzit më të pasur të botës me një pasuri prej 11 miliardë dollarësh. /tesheshi.com/

Related posts

Në gjurmët e Profetit: gati rikrijimi i rrugës me deve nga Meka në Medinë!

dritatv

Cigaret elektronike, të rrezikshme për zemrën

dritatv

Kush tha që shkolla është vetëm për të rinjtë? Gjyshja 67 vjecare mbaron studimet me sukses!

dritatv

Leave a Comment