SHQIPERIA

Meta i “ftuar nderi” në Kolegjin e Mbrojtjes së NATO-s, në Romë

Spread the love

Në kuadër të 10-vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në NATO, Presidenti i Republikës, Ilir Meta viziton, si i “Ftuar i Nderi”, Kolegjin e Mbrojtjes së NATO-s, në Romë.

Gjatë kësaj vizite Presidenti Meta do të mbajë një fjalë mbi rolin kyç të Shqipërisë për paqen, stabilitetin dhe sigurinë në Ballkanit Perëndimor si dhe kontributin e saj në integrimin NATO të vendeve të rajonit.

Kolegji i Mbrojtjes së NATO-s në Romë është institucioni më i njohur për mendimin strategjik dhe profesional ndaj çështjeve të rëndësishme të sigurisë dhe marrëdhënieve transatlantike.

Ftesa E Metes

Related posts

Arrestohen dy amerikanë për trafik droge

dritatv

Fier, 11 vite në pritje të shpronësimeve. Paratë duhet t’i merrnin që në vitin 2008

dritatv

Veliaj: Luli dhe Jorida e sabotuan për zyra shkollën e fëmijëve të Njësisë 8

dritatv

Leave a Comment