SHQIPERIA

Meta homazhe për George Bush: Mirënjohje!

Spread the love

Presidenti i Republikës, Ilir Meta bëri sot homazhe në Ambasadën amerikane në Tiranë për ndarjen nga jeta të Presidentit të 41-të të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George H. W. Bush.

“Për të gjithë popullin dhe kombin shqiptar kujdesi i veçantë dhe mbështetja e tij vendimtare në rrugën e lirisë dhe demokracisë do të mbetet e paharruar, së bashku me gjithë veprën e tij për një botë më të lirë, më të hapur dhe paqësore. Me mirënjohje!”, – shkroi Presidenti Meta në Librin e Zisë të hapur me këtë rast.

Më pas Kreu i Shtetit u shprehu zyrtarëve të Ambasadës amerikane ngushëllimet e sinqerta si dhe nderimin e respektin për Presidentin Bush dhe mirënjohjen për kontributin e tij të vyer ndaj kombit tonë dhe çështjes shqiptare.

Related posts

Akuzat e Bashës, reagon Ahmetaj: Projektet të certifikuara ndërkombëtarisht

dritatv

Veliaj: Banorët te Unaza e Re janë paraqitur për shpronësimin; Projekti do të bëhet

dritatv

IKMT kallëzon penalisht kryetarin e Bashkisë së Rrogozhinës

dritatv

Leave a Comment