Mesfushori i Milanit transferohet tek Roma

Bonaventura pritet të vazhdojë karrierën tek Roma.Siç raportojnë mediat në Itali, mesfushori i MIlanit, Giacomo Bonaventura ka arritur marrëveshje tre vjeçare me Romën, e cila duhet të paguajë 2.5 milion euro në vit.

“Corriere dello Sport” shkruan se giallorosët janë një hap para rivalëve të tyre në çështjen e nënshkrimit të Bonaventuras.

Atalanta dhe Torino kanë qenë të lidhur me 30 vjeçarin, i cili është paraqitur 17 herë për “kuqezinjtë” në këtë sezon.

Bonaventura te Milan u transferua në shtator të vitit 2014, për 7 milionë euro, dhe prej asaj kohe, për rossonerët është paraqitur në 171 ndeshje, duke shënuar 34 gola dhe duke asistuar 24 herë.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë Gent Cakaj: Kufiri Kosovë-Shqipëri duhet të hiqet menjëherë

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme i Republikës së Shqipërisë, Gent Cakaj, ka arritur në Kosovë për një vizitë...

Mogherini nuk i takon Limajn dhe Ahmetin

Sot dy bashkëkryesuesit e delegacionit shtetëror për Bisedimet me Serbinë, Fatmir Limaj e Shpend Ahmeti, do të takohen në Bruksel me përfaqësues të zyrës...

Biznesi i vogël në TVSH. Shoqatat: Bilanc negativ, në 7 muaj u mbyllën 13 mijë biznese

6 muaj pas futjes në skemën e TVSH-së të subjekteve me xhiro vjetore mbi 2 milionë lekë, Shoqata e Biznesit të Vogël ka bërë...

Së fundi

Hoti: Nuk do të hezitoj ta kërkoj. Thaçi: Qytetarët të zbatojnë masat rigorozisht

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka paralajmëruar vendosjen e gjendjes së jashtëzakonshme për shkak të përkeqësimit të situatës me koronavirus. Nga foltorja e Kuvendit, Hoti...

Hajdari paralajmëron krijimin e partisë së re: Shqiptarët duan një alternativë tjetër

Një ditë pas daljes publike të liderit të PD-së Lulzim Basha për listat e hapura, ku sulmoi ashpër kryeministrin Edi Rama, vjen një reagim...

Publikohet tjetër përgjim i Zoran Zaevit, ja çfarë thotë për Ali Ahmetin dhe rastin që po hetohej

Një tjetër përgjim i ashtuquajtur ‘’bombë’’ është publikuar nga mediat në Maqedoninë e Veriut vetëm pak ditë para zgjedhjeve, pikërisht për ish= kryeministrin Zoran...