KOSOVA

LDK e VV bojkotojnë takimin e thirrur nga Veseli

Spread the love

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje nuk do të marrin pjesë në takimin e thirrur nga kryetari i Partisë Demokratike, njëherësh edhe kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli.

Zyrtarë brenda LDK-së, kanë konfirmuar për KosovaPost se nuk do të marrin pjesë në këtë takim.

Edhe deputetja nga radhët e LVV-së, Albulena Haxhiu ka konfirmuar se subjekti i saj nuk do të merr pjesë në takimin e thirrur nga lryeparlamentari Veseli..

Sipas saj, takimet e tilla janë të kota pasi nuk do të arrihet ndonjë rezultat. Haxhiu për KosovaPost më tutje tha se qëndrimet e Vetëvendosjes sa I përket dialogut janë të qarta andaj nuk ka pse të marrin pjesë në këtë takim.

Është hera e dytë që Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, fton në takim krerët institucionalë dhe përfaqësuesit e opozitës. Takimi për t`u koordinuar lidhur me dialogun pritet të mbahet në ora 11:00, në Kuvendin e Kosovës.

Related posts

Piloti i parë i ushtrisë së Kosovës ka këtë urim për ushtrinë

dritatv

Mbi 30 milionë euro për dy vjet për mësimdhënësit e viteve të 90-ta

dritatv

Deda paralajmëron vit të rënd për Kosovën

dritatv

Leave a Comment