SPORT

Lamtumirë Barcelona, Rakitic drejt gjigantit italian

Spread the love

Ivan Rakitic po mendon largimin nga Barcelona.

Mesfushori Ivan Rakitic, lojtari kryesor në skemën e Ernesto Valverde, po mendon ta lërë Barcelonën, nëse klubi nuk i ofron përmirësimin e kontratës aktuale.

Lajmi është bërë i ditur nga gazeta spanjolle ‘Sport’, përcjell ‘lajmi.net’. Mos ofrimi i kontratës së re, mund të çojë Rakiticin drejt largimit nga Barcelona, me disa skuadra që po kërkojnë shërbimet e tij.

Në mesin e këtyre skuadrave është edhe Inter. Italianët pasi dështuan të kompletojnë transferimin e Luka Modric verën e kaluar, janë të gatshëm të nisin bisedimet me Barcelonën për Ivan Rakitic.

Në këto bisedime, Inter mund të përdorë edhe lojtarët kroat që ka në skuadër, për të bindur Rakitic që t’u thotë ‘PO’ italianëve nga Serie A.

Related posts

UEFA, edhe më e ashpër për “Fair Play”-n financiar dhe licencimin

dritatv

Shqipëri-Norvegji, FSHF përcakton çmimet e biletave

dritatv

Merkatoja e Botërorit, nga Pickford te Rebic… Golovin!

dritatv

Leave a Comment