SHQIPERIA

Krimet e Rënda shpallin moskompetencë gjykimi për Fadil Kasemin

Spread the love

 

 

Gjykata e Krimeve të Rënda ka shpallur moskompetencën për vazhdimin e gjykimit për Fadil Kasemin, autorin e vrasjes së ish bashkëshortes gjyqtare, Fildeze Hafizi.

 Vepra penale e Kasemit, në zbatim të vendimit të Gjykatës së Lartë, nuk janë më kompetencë e Krimeve të Rënda dhe tashmë do gjykohet nga Gjykata e Tiranës.

Një ditë më parë krimet e Rënda shpallën moskompetencë edhe për sekuestrimin e kokainës së Maminasit.

Top Channel

Related posts

Basha në Darzezë: Ka nevojë emergjente për ndihma

dritatv

Përmbyset kamioni me skrap, s’ka të lënduar. Mbetet, ende në rrugë

dritatv

Takimi Ruçi-Ivanov, temë diskutimi (mos)dekretimi i shqipes

dritatv

Leave a Comment