SPORT

Kaçe, i pafat. Godet nga 30 metra, topi ndalet nga shtylla

Spread the love

Mesfushori kuqezi i Panathinaikosit, Ergys Kaçe ka qenë i pafat në ndeshjen e kësaj jave.

Në minutën e 75-të të sfidës mes Panathinaikosit dhe Xanthit, në Superligën e Greqisë, mesfushori i Kombëtares shqiptare lëshoi një predhë nga një distancë prej rreth 30 metrash, por topi u ndal në vendin ku bashkohen shtyllat, duke mos përfunduar në gol.

Sa i përket ndeshjes, ajo u mbyll në barazim 2-2, pasi Castro i Xanthit barazoi në minutën e shtatë shtesë me 11-metërsh.

Related posts

Europa, në gjurmët e “magjistarit” të ri: Joao Felix

dritatv

Solskjaer nuk e preferon në skuadër, Sanchez drejt Kinës

dritatv

Izraeli “tërbohet” ndaj Argjentinës, pas anulimit të miqësores në Jeruzalem

dritatv

Leave a Comment