• Home
  • SHQIPERIA
  • Ja si po mbrohet Rama/ Lu nuk na e kërkoi votën për në “OKB”
SHQIPERIA

Ja si po mbrohet Rama/ Lu nuk na e kërkoi votën për në “OKB”

Spread the love

Pas kryqëzimit që faktori politik në Tiranë po i bën Edi Ramës për votën “Pro” Erdoganit dhe “Kundër” SHBA-ve, ka një perpjekje nën zë të Edi Ramës për të fajësuar Donald Lu.

Sipas zërave afër kryeministrit që po mbrojne votën kundër SHBA në OKB, ata shprehen se Lu për asnjë moment nuk i ka kërkuar votën qeverisë shqiptare, çfarë duke parë reagimin e Donald Lu mund të jetë e vertete.

Po reagimin e ambasadores së SHBA në OKB nuk e pa qeveria shqiptare? Po kërcënimin e saj se Presidenti Trump e ka marrë personale këtë gjë, nuk e dëgjoi Edi Rama?

Po vizitën e ambasadores së SHBA tek komuniteti kosovar një dite para votimit ku theksoi se ishte nuse shqiptare dhe se SHBA do bënin ç’mos që Kosova të anëtarësohej në OKB nuk e pa Edi Rama./SYRI.net/

Related posts

Çështja CEZ, Shkëlzen Berisha në Prokurori

dritatv

14 milionë USD për asgjë: shkollat e Veliajt një skemë e paparë korrupsioni

dritatv

Spaho: Shqipëria, lavatriçja më e madhe e pastrimit të parave në botë

dritatv

Leave a Comment