TEKNOLOGJI

iPhone 9 mund të ketë ekran Super Bright LCD si ThinQ G7

Spread the love

Apple do të shikojë mundësinë e rifreskimit të modelit të ardhshëm të iPhone, i cili vjen me një ekran LCD prej 6.1 inç.

Kjo është një rritje e konsiderueshme nga ekrani 4.7-inç në modelin e iPhone 8, por raporti i ri aspekt i cili vjen me TrueDepth kamera çelës automatik në ekran, për të mbajtur madhësinë e bukur dhe kompakte.

Si do ta zbatojë Apple ekranin e madh në ekran LCD? Sipas të gjitha gjasave, iPhone 9, ose cilido qoftë emri i telefonit të ri, do të përdorë teknologjinë JDI Full Active Display. Edhe pse ky nuk është një ekran OLED, kjo shfaqje është mjaft fleksibile.

iPhone 9 gjithashtu do të ketë disa veçori të tjera interesante të ekranit. Një prej tyre është teknologjia që po zbatohet aktualisht nga modeli LG G7 ThinQ.

Në pyetje është MLCD +, i cili shton piksel shtesë të bardhë në RGB e rregullt. Në këtë mënyrë, ndriçimi automatik shfaq automatikisht të bardhën, në vend që të filtrojë tre ngjyra, duke konsumuar burime të mëdha.

MLCD + ua mundëson paneleve të jenë dukshëm më të ndritshme, dhe shpenzojnë më pak energji në krahasim me modelet e RGB-së.

Apple iPhone 9 me një numër në rritje të informacionit bëhet një model mjaft interesant dhe mbetet të shihet se si do të funksionojë në të gjitha praktikat kur telefoni të lansohet në vjeshtë./Kosova Post/

Related posts

“WhatsApp” vendos kufizime për shpërndarjen e mesazheve

dritatv

10 arsye pse bitcoin mund të shkojë drejt zeros!

dritatv

Apple gënjeu për këto përformanca të iPhone X, Xs dhe Max, i ngritet padi

dritatv

Leave a Comment