BOTA

Hahn kërkon pezullimin e taksës ndaj Serbisë

Spread the love

Komisioneri për Zgjerim nga Bashkimi Evropian Johannes Hahn, pas takimit me presidentin Hashim Thaçi ka thënë se është më se e rëndësishme të rinisë dialogu mes Kosovës e Serbisë.

Hahn përmes një postimi në Twitter ka bërë thirrje që së paku taksa të pezullohet.

“Takim i mirë me Presidentin @HashimThaçiRKS. Është e rëndësishme që dialogu mes Serbisë e Kosovës të rinis me shpejtësi, gjithashtu në interes të stabilitetit dhe progresit më të gjerë rajonal. Unë e përsërita pozicionin e Bashkimit Evropian se tarifat ndaj produkteve serbe nga Kosova, duhet të paktën të pezullohen”.

Related posts

“Bashkëpunimi i SHBA-ve me PYD/YPG-në është lojë me zjarrin”

dritatv

Dorë për dore për paqen në Siri: çfarë u tha pas Samitit të Stambollit

dritatv

Turqia propozon takim BE-OBI mbi islamofobinë dhe racizmin

dritatv

Leave a Comment