KURIOZITETE

Goli i rrallë një “habibi” nga Izraeli: shënon duke braktisur shokun e “plagosur”

Spread the love

Një gol i rrallë u shënua në përballjen Maçabi vs Netanyah në kampionatin izraleit, jo përnga ekzekutimi por nga rrethanat.  Futbollisti Habib Habibou shënoi ndërsa kishte ndërprerë lojën për t’i ardhur në ndihmë një shoku skuadre pas një dëmtimi.

Por kundërshtarët vijuan lojën dhe, kur Habibou pa t’i vinte topi në këmbë gjersa ishte në zonë para portës, e ka braktisi shokun e shtrirë nën dhimbje dhe shënoi

Habibou nuk është hera e parë që ta gjejë në kopertinën e mediave sportive në botë.

Ish-lojtari i Leeds në futbollin belg, nxorri një rosë nga fusha, kur tifozët kundërshtarë donin të të përfitonin minuta kohë. /tesheshi.com/

Embedded video

MUNDIAL

@MundialMag

Habib Habibou might be our new favourite player.

1,542 people are talking about this

Related posts

Jeni keq me paratë/ Ja si ta përmirësoni situatën financiare

dritatv

Rusët në Hënë, për të parë nëse amerikanët janë atje

dritatv

Përjetime: Stambolli, qyteti që flet nëpërmjet poezive, çajit dhe ezaneve

dritatv

Leave a Comment