SHQIPERIA

Gjykata e Tiranës nuk shpall fituesin për Bashkine e Vorës

Spread the love

Pas Durrësit, është kandidati i PS në Vorë, Agim Kajmaku i cili nuk ka arritur të marrë vërtetimin e gjykatës për ligjshmërinë e mandatit të fituar më 30 qershor.

Gjykata e Tiranës ka shpallur moskompetencën për të dhënë një vendim mbi ligjshmërinë e mandatit të Agim Kajmakut për të drejtuar Bashkinë e Vorës.

Dokumenti

Në vendimin e trupës gjykuese, thuhet se kjo kompetencë i kalohet Gjykatës Administrative. Ky vendim i dhënë më 15 korrik dhe firmosur nga gjyqtarja Ariana Gunbardhi, mund të apelohet në Gjykatën e Lartë brenda 5 ditëve.

Related posts

Shqipëria drejt zhdukjes; Në fund të shekullit, popullsia do zbresë nën 1 milionë

dritatv

Zbulohen planet e Ramës, kryeministri tregon “punën” e re

dritatv

Hajdutët e tokave në hipotekë, zyrtarët e arrestuar në dosjen e “Spillesë”

dritatv

Leave a Comment