• Home
  • KOSOVA
  • Gaxherri kritikon “ashpër’ deputetët për heshtjen ndaj veprimit të Haradinajt në Prizren?
KOSOVA

Gaxherri kritikon “ashpër’ deputetët për heshtjen ndaj veprimit të Haradinajt në Prizren?

Spread the love

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besa Gaxherri, ka kritikuar Grupin e Grave Deputete, për mos reagim ndaj skandalit të kryeministrit në Prizren, kur e largoi me forcë një grua nga foltorja.

“Fatkeqësisht dua ta bëjë me dije opinionin që bordi i grave deputete nuk ka mundur të marrë vendim për të reaguar, në përjashtim të LDK-së dhe VV-së sepse gratë e këtyre që janë në koalicion, nuk duan të reagojnë ndaj skandaleve qoftë të kryetarit të Kuvendit, qoftë të kryeministrit, andaj kjo është e papranueshme. Natyrisht me relevancë është skandali dhe dështimi i protokollit, nuk ka fajet ligji, fajet i kanë ata që janë në Qeveri, atë ditë na kanë dëshmuar që ata nuk dinë as çka janë protokolli, as kryetari i Kuvendit as kryeministri”, tha Gaxherri./Kosova Post/

Related posts

Hoxha: Vitin e ardhshëm Kosova feston 9 Majin si pjesë e Shengenit

dritatv

Haradinaj i përgjigjet akuzave të Kusari-Lilës

dritatv

Serbia gjen një mënyrë për t’iu shmangur taksës së vendosur nga Kosova

dritatv

Leave a Comment