TEKNOLOGJI

Facebook së shpejti me kriptovalutë

Spread the love

Rrjeti më i madh social në botë, Facebook, është duke bërë lëvizjet të mëdha në botën e kriptovalutave, ai është duke punuar në kriptovalutën e vet.

Kjo kriptovalutë do të fuqizonte pagesat në Facebook.

Facebook do të përdorë “tokenin digjital” të saj për bërë blerje apo shitje brenda rrjetit social, transmeton Koha.net.

Gjithashtu, thuhet se Facebook është duke shikuar “mënyra tjera” për ta shfrytëzuar këtë kriptovalutë./Kp/

Related posts

Dalin pamjet e para të kamerës GoPro Hero 7

dritatv

Nga nesër, Google do të bllokojë reklamat në shfletuesin Chrome

dritatv

Samsung ka ndërtuar procesorin 8GB RAM dhe S10 mund të ketë atë

dritatv

Leave a Comment