SHQIPERIA

Elbasan, Gjykata “miraton” 30 qershorin, i konfirmon mandatin Llatjas

Spread the love

Gledjan Llatja, të cilit PS i besoi Bashkinë e Elbasanit në 30 qershor, është zyrtarisht kryetar i Bashkisë, edhe me vendim gjykate.

Në vendimin që disponon “BalkanWeb”, dhënë nga gjyqtarja Pajtime Fetahu, konfirmohet mandati i fituar nga Gledjan Llatja për të drejtuar Elbasanin në 4 vitet e ardhshme. Llatja do të zëvendësojë kryebashkiakun Qazim Sjedinin i cili Bashkinë pas 3 mandatesh në krye të saj.

Vendim Per Mandatin

Vendimi është marrë ditën e sotme, pas kërkesës së dorëzuar nga vetë Llatja në gjykatën e Elbasanit për vërtetimin e mandatit.

Në 30 qershor, Gledian Llatja nuk kishte kandidat përballë për Bashkinë e Elbasanit, kjo pasi opozita nuk vendosi të marrë pjesë në zgjedhje.

Related posts

Shkarkohen nga detyra Artur Selmani dhe Luan Dervishi

dritatv

“Ftesë publikë opozitës joparlamentare”, Rama: Ju ftoj të takohemi e të bashkëbisedojmë për reformën zgjedhore

dritatv

Raporti i OSBE/ODIHR, socialistët nuk u rrahën me njëri-tjetrin në qendrat e votimit…

dritatv

Leave a Comment